czwartek, 14 lipca 2016

Moje wakacyjne malowanki :-)

        Miałam w tym roku nic nie brać na wakacje.... I nie wytrzymałam, Pogoda w kratkę, córcia całe dnie w stajni przy koniach a ja..? No to namówiłam chociaż męża na wycieczkę do Gdańska by nawiedzić sklep plastyczny :-). Zakupiłam kilka kredek akwarelowych, blok akwarelowy, czarny cienkopis, gumkę i ołówek a i pędzelki, dwa :-). 
         Nigdy nie malowałam, ni za bardzo rysowałam ale myślę sobie spróbuję. Na pierwszy ogień namalowałam sobie takie kwiatki: 
Najpierw naszkicowałam sobie ołówkiem , potem pociągnęłam kilkakrotnie cieniutkim czarnym cienkopisem alkoholowym a następnie w ruch poszły kredki :-)


Następnym razem pomyślałam sobie że spróbuję namalować córci konika. oczywiście ja tam malarze ani rysownik nie jestem więc wyświetliłam sobie parę zdjęć rysunków koni i podpatrując na ekranie komputera namalowała mi się taka klaczka:

No tak wiem, mogłam trochę mocniej tych kolorów użyć ale się bałam.  Brak umiejętności skutecznie mnie powstrzymał przed mocniejszym użyciem kolorów :-)
Najważniejsze, że córcia zachwycona :-)
            

            Następne obrazki naszkicowałam sobie tak z głowy i potem kolorowałam - tym co miałam :-)

Jeden to z zamysłu maczki:


A drugi to koliberek  sączący z kielicha rajskiego kwiatu ;-))))) koliberek haha, taki ciut przytyty wyszedł ale co tam, widać soki z kwiatów są bardzo tuczące.Tak mi się spodobało to "malowanie", że sprawiłam sobie farbki akwarelowe, jak nie znajdę czasu przed następnym urlopem na malowanie to zawsze będę mogła nimi stempelki pokolorować :-)))

4 komentarze:

  1. sei stata bravissima...il cavallo ti e' venuto stupendo...hugs ada

    OdpowiedzUsuń
  2. Wolę Twoje kwiaty 3D, ale te też są piękne.

    OdpowiedzUsuń
  3. Śliczne, widać, że masz talent plastyczny :)

    OdpowiedzUsuń